• BIST 100

  8907,65%-2,08
 • DOLAR

  31,56% -0,01
 • EURO

  34,30% -0,02
 • GRAM ALTIN

  2148,71% 0,01
 • Ç. ALTIN

  3512,50% 0,00

İYİ Parti adayı Ahmet Tural, Emre’de gönülleri fethetti

İlk açık hava toplantısına Emre Meydanlığında yapan İyi Parti Belediye Başkanı Ahmet Tural sevgi seliyle karşılandı.

SİYASET 12.02.2024 15:45:00 0
İYİ Parti adayı Ahmet Tural, Emre’de gönülleri fethetti

 Öküzbattı Mesireliğini halkın kullanımına sunulacak şekilde yapacaklarını belirten Tural, Emre ve Hisar Mahallesi’ne sosyal tesis ve pazar yeri sözü de verdi. Başkan Tural, mevcut belediye yönetimini Isparta’nın temel sorunlarına kulak tıkamakla suçladı   

31 Mart yerel seçimleri öncesi seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren İyi Parti Belediye Başkanı Ahmet Tural, mahallelerde açık hava toplantılarına başlayan ilk aday oldu. Emre Meydanlığında ilk açık hava toplantısını gerçekleştiren Tural,  Emre ve Hisar Mahallesi sakinleri tarafından havai fişekler eşliğinde,  büyük bir coşkuyla karşılandı. Renkli anların yaşandığı mahalle mitinginde Şefika Özmen isimli küçük kız çocuğu, Başkan Adayı Tural’a sarılarak, miting alanında toplananlardan ve Ispartalılardan Tural’a destek vermelerini istedi. Tural, küçük kıza teşekkürlerini iletti. Emrespor atkısıyla mahalle halkını selamlayarak konuşmasına başlayan Tural, Isparta’nın şehrülemini olmaya aday olduğunu söyledi. 

ISPARTA’YI HAK ETTİĞİ 

YERE TAŞIYACAĞIZ

Belediyenin görevinin sadece kaldırım yapmak altyapı yapmak asfalt dökmek çöp toplamak olmadığını belirten Tural “ Bunlar zaten belediyenin asli görevidir. Bunlar hizmet falan sayılmaz ki bu hizmetleri de zaten tam anlamıyla yapabildiklerini söyleyemeyiz. Her gittiğimizi mahallede eksiklikler olduğunu biliyoruz. Belediye başkanı demek şehrülemin olmak demektir. Nedir şehrülemin olmak o ilin ağabeyi olmak, şehrini sürekli ileriye götürmek demektir.  İşte biz memleketimize şehrülemin olmaya, Isparta’mızı hak ettiği yere taşımaya adayız” diye konuştu. 

NE ESNAFA ACIDILAR NE EMEKLİNİN 

SESİNE KULAK VERDİLER

Isparta’nın kısır çekişmelerin gölgesinde beceriksiz yerel yönetimlerin ellerinde oradan oraya savrulduğunu ifade eden Başkan Adayı Tural “Geleceğin şehri Ispartayı kuracağız diye sizlerden oy isteyip göreve gelenler, şehri rant kapısına çevirdi. Onlar kendi menfaatlerini düşünürken, siz hizmet beklediniz. Emekli konut bekledi. Gençler iş bekledi. Çalışan kadınlarımız çocukları için kreş bekledi. Esnafımız ‘ ekonomik dalgalanmada bu zor günlerde yerel yönetimden destek beklerken maalesef yerel yönetim dükkan kiralarına yüzde 130 zam yaptı. Ne esnafa acıdılar ne emeklinin sesine kulak verdiler.  Mutfak yanarken, cepler delikken bunların derdi başkaydı. Onların başka mecralarda ne yaptıklarını sizler çok iyi biliyorsunuz 

ISPARTA’YI PARSEL 

PARSEL SATTILAR 

Bugün mevcut belediye yönetiminin başındaki zat ne diyordu. Biz satmaya değil daha çok üretmeye daha çok istihdam sağlamaya geliyoruz diyordu. Ama ne yaptılar Isparta’yı parsel parsel sattılar. Kendisi geçen günlerde açıkladı. 60 bin metrekare arsa sattık dedi. Bir de dalga geçer gibi benim sattığım arsaların bedeli iki aylık personel maaşımın karşılığı dedi. Sen neyi sattığının farkındamısın mevcut belediye başkanı, sattığın arsalar senin malın değil. Bu meydanda toplanan vatandaşlılarımızın Ispartalı hemşerilerimin malı. Dar gelirli emekli  konut ihtiyacı olan hemşehrilerimin senden beklediği arsa satman değil  bu arsaların üzerine konut yapmandır” dedi. 

YENİ İMAR ALANI AÇILMAYACAK 

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNCELİK OLACAK

Isparta’nın çözüm bekleyen kentsel dönüşüm, trafik, sosyal konut, içme suyu konularına da değinen Başkan Adayı Tural, beş yıl önce göreve gelip söz verenlerin şehir insanının acil çözüm bekleyen sorunlarına kulak tıkadığını kaydetti.  Tural göreve geldiklerinde kesinlikle yeni imar alanı açmayacaklarını,  Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kurarak eski yapıların  mahalle bazlı dönüşümünün sağlanacağını, toplu konut alanları açmak ve Belmaş’ı yeniden harekete geçirmek suretiyle konutu olmayan dar gelirli, emeklinin ev sahibi yapılacağını söyledi.           

ÖKÜZBATTI’DA GÜVERCİN YUVALARI OLACAK 

MESİRELİK ALAN HALKA AÇILACAK 

Emre Mahallesinin yanı başındaki Öküzbattı mesireliğinin kaderine terk edildiğine dikkat çeken Tural “Sayın mevcut belediye başkanı buraya söz verdiğiniz halde neden yapmadınız? Sadece burası değil Ayazmana ve Gökçay da içler acısı halde neden burayı yapmadınız? Yoksa buraları siz yapmadığınız için bakımsız bıraktınız? Biz göreve geldiğimizde geçmiş dönemde yapılan hizmetlerin bakımını da tadilatını da yapacağız. Göreve geldiğimizde Öküzbattı bölgesinde çevre düzenlemesi ve rehabilite çalışmalarını hemen başlatıyoruz.  Burada güvercin sevenler için güvercin yuvaları yapacağız. Buraya çocuklarınızı getirerek onlara hayvan sevgisini aşılayacağız. Hem de halkımızın dinlenme ve piknik ihtiyacına yanıt vereceğiz” dedi.       

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE İYİ KART GELİYOR

Göreve geldiklerinde istihdam oluşturmak için IS-TECH markasıyla güneş enerji paneli üretim fabrikası kurup 1000 kişiye istihdam sağlamayı hedeflediğini kaydeden Tural, bunun yanında ihtiyaç sahibi vatandaşlara İyi kart verileceğini söyledi. Tural “Bu kart sadece ilimiz esnafından alışverişte geçerli olacak. Vatandaşımız,  içinde belediyemiz tarafından vatandaşın ihtiyacına uygun limit olan bu kartla alışverişini kendi esnafımızdan yaparken esnafımıza da destek vermiş olacağız. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, biz sahip çıkacağız ve onları rencide etmeyeceğiz. Bunun reklamını da yapmadan kırmada dökmeden ihtiyaçlarını karşılamış olacağız” dedi.   

MAHALLELERE SOSYAL TESİS 

VE MODERN PAZAR YERİ SÖZÜ 

Emre ve Hisar Mahallesine çok amaçlı mahalle sosyal tesisi kazandıracaklarını belirten Başkan Adayı Tural, “Sosyal tesislerimizde öğrencilerimiz için ders çalışma alanları, mini kafeler, kadınlarımız için mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Hatta psikolog diyetisyen avukatların olacağı bu tesislerde dönüşümlü olarak danışmanlık hizmeti verilecek. Kültür sanat faaliyetlerinin yanı sıra, Lozan Mübadilleri Derneğimizin de faaliyet gösterebileceği bir alanda sosyal tesisimizde olacak Bu mahallelerimiz dar sokaklarından kurtulacak, kentsel dönüşüm ve zemin etüdü yapılarak depreme dayanıklı çok katlı binalar ile adeta yeniden planlanıp yapılacak. Emre, Hisar ve Gülcü mahallesi merkezli üç mahallenin de ortak kullanabileceği modern bir pazaryerinin sözünü de buradan veriyorum. Tabiki Emresporumuzu unutmadık. Sizler bu mahallede şampiyonluklar yaşadınız. Profesyonel ligde ilimizi temsil ettiniz. İnşallah 31 Martta göreve geldiğimizde Emresporumuza da gereken tüm desteği vereceğiz” şeklinde konuştu. 

31 MARTTA TARİH YAZACAĞIZ

Başkan Adayı Tural, konuşmasının sonunda,  kendisiyle aynı yolda yürüyen Emre Mahalleli İş İnsanı Fehmi Gezer’i sahneye davet ederek “ Fehmi kardeşim sizi belediyede en iyi şekilde temsil edecek. İnşallah hep birlikte çok güzel hizmetlerle sizleri tanıştıracağız.  Kendisine ve sizlere hayırlı olsun diyorum.   Bizim yönümüz gönlümüz her zaman Isparta’dan yana olacak. İnşallah 31 Mart akşamında sizlerin desteğiyle tarih yazıp Isparta’mızı iyi belediyecilik vizyonumuzla tanıştıracağız” dedi. Başkan Adayı Tural, kendisini dinlemeye gelenlere, karanfil vererek mitingi tamamladı. 

 

 

 

 

 


EMNİYET MENSUPLARI KIYAFET YÖNETMELİĞİ'NDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

CEM KOTAN: “SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİYLE KOL KOLA YÜRÜYECEĞİZ”

HEDEF DEMOKRATİK VE KATILIMCI BİR BELEDİYECİLİK

AKŞENER: “BİZ GÜÇLÜ ÇIKARSAK İKTİDARI HOPLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ, ASABINI BOZMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kepez’de CHP 'de erken gelen zafer sarhoşluğu

TOKAT VALİSİ NUMAN HATİPOĞLU KAZA GEÇİREN MUSTAFA DESTİCİ'NİN DURUMU HAKKINDA BİLGİ VERDİ

ÖZGÜR ÖZEL: “MHP’DEN GİDENLERİN İTİRAZI, DEVLET BAHÇELİ’NİN U DÖNÜŞÜNE VE DÜN TÜKÜRDÜĞÜ YÜZÜ BUGÜN ÖPMESİNEDİR”

İyi ki varsın Ahmet oğlum

Halıkent’te Tural coşkusu

Tütüncü, Alanya’ya seferine çıktı

Dualarımız seninle “Aksu’nun Mimarı” İsa başkan

Kepez meclisi son kez toplanıyor

TÜİK açıkladı: Enflasyon beklentilerin üzerinde gerçekleşti

LPG'ye zam

Başkan Böcek, “Yerelden kalkınmada model olduk”

CEM KOTAN’A COŞKULU KARŞILAMA

OBEZİTE İLE BAŞ ETMEK İÇİN BİLMENİZ GEREKENLER

Başkan Böcek, ‘Konserlerin iptal edilmediği günlerde buluşacağız’

Tütüncü, “Antalya’mız için gece gündüz bal arısı gibi çalışacağız”

Atatürk'ün Antalya'ya gelişi Koray Avcı konseriyle kutlanacak

Başkan Muhittin Böcek Antalya Toptancı Hali’nde güne sıcak bir “merhaba” dedi

Uysal, patili dostlar için düzenlenen konsere katıldı

CHP’Lİ GÜRER, TAŞERON İŞÇİ UYGULAMASININ KALDIRILMASI İÇİN KANUN TEKLİFİ VERDİ

AKŞENER: “ÜLKEMİZDE ‘ATANAMAYAN ÖĞRETMEN’ DİYE SORUN OLMASI BİLE BU İKTİDAR İÇİN BİR UTANÇ VESİKASIDIR

LAİKLİK MECLİSİ 3 MART'I YÜZÜNCÜ YILINDA LAİKLİK GÜNÜ OLARAK KUTLADI

ÖZEL: “ERDOĞAN, SEÇİMLERİ KAYBETTİĞİNİ GÖRÜNCE GEÇEN SEFER YAPTIĞI GİBİ İFTİRAYA, YALANA, HAKARETE SARILDI”

Erdoğan: Muğla Büyükşehir Belediyesi projelerimizi engelledi

İliç'teki maden çökmesi: 2 mühendis tutuklandı

Başkan Böcek 20 yaşındaki delikanlı gibi Runtalya’da koştu

SÜMER, “VATANDAŞIMIZIN DERDİYLE DERTLENMEK GÖREVİMİZ”

Yükleniyor

Gazze’de çocuklar açlıktan ölmeye başladı

Dünyanın En esrarengiz milyarderi ve büyük Baronu Rothschild öldü

Gazze’de can kaybı 29 bin 692’ye yükseldi

Esir takasında olumlu gelişme

ABD ve İngiltere Husilere ait 36 hedefe saldırı düzenledi

İsrail, Hamas ile yeni esir takası anlaşmasını kabul etti

İTALYA DIŞİŞLERİ BAKANI TAJANI: TÜRK MAKAMLARININ FAİLLERİ YAKALAYACAĞINDAN EMİNİM

Türkiye'ye F-16 satışı Kongre'de

ASTANA'DA TÜRKİYE, RUSYA VE İRAN'DAN ORTAK BİLDİRİ

TÜRKİYE, 2023 YILINDA 23 BİN 400 BEKLEYEN DAVA İLE AİHM'DE BİRİNCİ SIRADA BULUNUYOR

Mabel Matiz'den Londra'da unutulmayacak bir konser

Konyaaltı’nda Kadın Oyunları Festivali

ÜNLÜ MODELLER ANTALYA'DAKİ DOSSO DOSSİ FASHİON SHOW'DA PODYUMA ÇIKTI

LARA FABIAN BÜYÜLÜ SESİYLE BİR KEZ DAHA İSTANBUL’DA

TAÇLI GÜZELLER   LA MARE COLLECTİON DEFİLESİNDE

GRAND MODEL OF TÜRKİYE FİNALİNDE KAZANANLAR BELLİ OLDU

Kırmızı beyaz defile

Yeni Jenerasyon Moda Haftası başladı

Metin Akpınar'dan kızlarıyla ilgili ilk açıklama: Çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm

Dilan Polat ve Engin Polat'ın tüm mal varlıklarına el konuldu

Kepezli güreşçi milli oldu

Ankara'da 'Pekmez Kardeşler' örgütüne operasyon: 26 gözaltı

Tütüncü Kepez’deki spor imkanlarını 19 ilçeye taşıyacağız

Kepezspor’da motivasyon tam gaz

Kepez’de yılda bin basketbolcu

Turgay Genç, Antalyaspor Başkanı Boztepe’i konuk etti

SÜPER KUPA FİNALİ 7 NİSAN’DA ŞANLIURFA’DA OYNANACAK

Kepezli judocu şampiyonaya katılıyor

Kepez’in parlayan voleybol jenerasyonu

Muratpaşa'da İlkbahar dönemi spor okulları başladı

EMNİYET MENSUPLARI KIYAFET YÖNETMELİĞİ'NDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

LPG'ye zam

Başkan Böcek, ‘Konserlerin iptal edilmediği günlerde buluşacağız’

Uysal, patili dostlar için düzenlenen konsere katıldı

LAİKLİK MECLİSİ 3 MART'I YÜZÜNCÜ YILINDA LAİKLİK GÜNÜ OLARAK KUTLADI

İliç'teki maden çökmesi: 2 mühendis tutuklandı

Yerlikaya açıkladı: 4 günde 3 bin 765 firari yakalandı

ERDOĞAN, ANTALYA ŞEHİR HASTANESİ'Nİ AÇTI

Muhittin Böcek: “Vatandaşı ucuz kaynak suyuyla buluşturduk”

Emekli İkramiyesi Meclis'te kabul edildi

Zorunlu Trafik Sigortasında Yeni Dönem Bugün Başladı

EN ÇOK OTOMOBİL HANGİ İLİMİZDE?

Zafer Partisi'nin İstanbul adayı Azmi Karamahmutoğlu

Konyaaltı'nda Büyük maraton sona erdi

CHP'nin belediye başkan adaylarını açıklayacağı tarih belli oldu

Trafikte bunu yapan yandı! İşte trafik cezaları

Togg'a büyük zam

Kepez’den ilçenin dört bir yanına ‘Mobil Atık Getirme Merkezi’

PALANDÖKEN: “7 DERECENİN ALTINDAKİ YERLERDE 1 ARALIK BEKLENMEDEN KIŞ LASTİĞİNE GEÇİLMELİ”

Antalya Otomobil Festivali yoğun ilgi gördü

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 28 24 1 3 43 75
2.Fenerbahçe 28 23 1 4 50 73
3.Trabzonspor 28 14 10 4 8 46
4.Beşiktaş 28 14 10 4 7 46
5.Kasımpaşa 28 11 10 7 -2 40
6.İstanbul Başakşehir 28 11 11 6 3 39
7.Rizespor 28 11 11 6 -9 39
8.Antalyaspor 28 9 8 11 2 38
9.Sivasspor 28 9 8 11 -3 38
10.Adana Demirspor 28 8 9 11 4 35
11.Kayserispor 28 10 10 8 -6 35
12.Samsunspor 28 9 13 6 -4 33
13.Alanyaspor 28 7 9 12 -6 33
14.Konyaspor 28 7 11 10 -11 31
15.Ankaragücü 28 6 10 12 -3 30
16.Fatih Karagümrük 28 7 13 8 0 29
17.Hatayspor 28 6 11 11 -7 29
18.Gazişehir Gaziantep 28 7 14 7 -10 28
19.Pendikspor 28 6 14 8 -25 26
20.İstanbulspor 28 3 18 7 -31 13